پنل راهنمایــان

ثبت نام

ورود

برنامه پیش بینی شده برای روزهای برگزاری هشتمین گرد همایی راهنمایان سراسر کشور
برنامه پیش بینی شده برای روزهای برگزاری هشتمین گرد همایی راهنمایان سراسر کشور

محل اقامت هتل چهار ستاره طرقبه مشهد مقدس میباشد

۱ روز اول (سه شنبه ۲۸ بهمن ماه ۹۳ )

شروع برنامه بعد از صرف صبحانه ساعت  9:00 ، حرکت به سمت مجموعه حرم مطهر رضوی ، بازدید  و مراسم مخصوص ، صرف نهار ، حرکت به سمت مجموعه توس ، بازدید و برنامه های ویژه ، صرف شام ، اتمام ساعت ۲۱:۰۰ .

۲ – روز دوم ( چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۳ )

شروع برنامه بعد از صرف صبحانه ساعت ۸:۰۰ ، حرکت به سمت نیشابور و بازدید از آرامگاه عطار و خیام و شادیاخ و … ، صرف ناهار ، حرکت به سمت شهر بینالود  شرکت در جشنواره سوغات ، صنایع دستی و غذا به همراه برنامه های فرهنگی و صرف شام ، برگشت به مشهد ، اتمام ساعت ۲۱:۰۰ .

۳ روز سوم (  پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه ۹۳ )

اجرای تورهای انتخابی از ساعت ۵ صبح الی ۱۷ ، برگزاری کارگاه های آموزشی ، کنفرانس خبری از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۲۱:۰۰ ، صرف شام ، اتمام ۲۲:۳۰ .

  • مسیرهای تورهای انتخابی در ادامه آورده شده است که هر استان فقط یک مسیر را می تواند انتخاب کند مثال : همه ی راهنمایان استان البرز  فرضا ً کلات را انتخاب می کنند .  زمان ثبت نام دو مسیر را به عنوان اولویت   انتخاب نموده تا نهایتاً از جانب انجمن صنفی راهنمایان البرز با توجه به آراء صادره و همچنین هماهنگی با انجمن صنفی راهنمایان خراسان رضوی ، یک مسیر انتخاب شود .
  • ( توجه به این مسئله که این سفر یک سفر گروهی است و همه باید تابع تصمیم جمع باشند را باید سرلوحه این سفر قلمداد کرد، بنابراین از راهنمایان انتظار داریم که با این موضوع همچون یک راهنمای حرفه ای برخورد کنند  و هماهنگی با انجمن صنفی راهنمایان خراسان رضوی به عنوان میزبان جهت اجرای هر چه بهتر مراسم را نباید  فراموش کرد )

مسیرهای تورهای انتخابی

۱ – کنگ

۲ – سرخس

۳ –  اخلمد

۴ – مشهد گردی

جهت بالا بردن سطح علمی این گرد همایی کارگاه های آموزشی همچون سال های گذشته در نظر گرفته شده است .

(عنوان کارگاه های آموزشی در ادامه آورده شده است که هر راهنما می تواند به دلخواه خویش در یکی از این کارگاه ها حضور یابد . انتخاب کارگاه به صورت فردی وبرخلاف انتخاب تورهای انتخابی به صورت استانی نمی باشد . )

 

۴ – روز چهارم ( جمعه ۱ اسفند ماه ۹۳ )

خروج از هتل و شرکت در نمایشگاه از ساعت ۸ الی ۹:۴۵ ، شروع مراسم اختتامیه ساعت ۹:۵۷ ، پایان مراسم ساعت ۱۳:۳۰ ، صرف ناهار ، اتمام گردهمایی ساعت ۱۵:۳۰ .

در برنامه اعلام شده در بالا امکان تغییرات به دلایل مختلف وجود دارد .

 

شاخص ها و فاکتورهای این گردهمایی :

۱ – حضور ۱۰۰۰ نفر میهمان که ۷۰۰ نفر از این میهمانان راهنمایان گردشگری از سرتاسر کشور می باشند .

۲ – استفاده از ۳۰ دستگاه وسیله نقلیه برای جابه جایی میهمانان

۳ – برگزاری کارگاه های آموزشی

۴ – برپایی نمایشگاه و برگزاری مراسم اختتامیه

۵ – برپایی جشنواره سوغات ، صنایع دستی و غذا و معرفی ظرفیت های تجاری ، اقتصادی و گردشگری مشهد مقدس

۶ – حضور میهمانانی از کشورهای مختلف همانند فدراسیون جهانی راهنمایان ، سازمان جهانی گردشگری ، یونسکو ، کنسولگری ها ، کارگزاران تور و برخی از نمایندگان گردشگری کشورهای حوزه خلیج فارس

۷ – کنفرانس خبری و پوشش وسیع خبری توسط خبرگزاری های معتبر

۸ – مدعوین از سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی ، گردشگری کل کشور و سازمان های ذیربط ، آستان قدس رضوی ، استانداری ، فرمانداری ، مدیران ارشد استان ها در میراث فرهنگی ، اتحادیه هتل داران ، انجمن دفاتر خدمات مسافرتی ، اتاق بازرگانی و …

 

مسعود حسین زاده|
09/29/1393 05:07:08 ق.ظ