پنل راهنمایــان

ثبت نام

ورود

شیوه نامه جشن نهم اصفهان
شیوه نامه جشن نهم اصفهان

به نام خدا

دوستان و همکاران گرامی ؛

با سلام و احترام ؛

همانگونه که مستحضر هستید ،جلسه هم اندیشی برای مقررر نمودن سهمیه ها در تاریخ 7 و 8 دی ماهدرتهران برگزار شد . این جلسه با حضور نمایندگان استانهای : آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، اردبیل،خراسان رضوی، البرز،تهران، قزوین، قم، همدان، زنجان،کردستان، همدان، خوزستان، سمنان، مرکزی، بوشهر،اصفهان، یزد، کرمان،هرمزگان، قشم، کرمانشاه و کهگیلویه بویراحمد برگزار و تصمیماتی درباره سهمیه استانها، باتوجه به ظرفیت پذیرایی شهر اصقهان و تعداد استانهای شرکت کننده در جشن امسال اتخاذ گردید .

گرد هم آیی از تاریخ جمعه 30 بهمن 1394 آغاز می شود و در تاریخ 2 اسفند ساعت ۱۵:۰۰پس از صرف

نهار به پایان می رسد .

فلذا با توجه به سهمیه های اعلام شده خواهشمند است نسبت به ثبت نام راهنمایان استان خود برای جشناقدام فرمایید . در صورتی که در جلسه هماهنگی حضور نداشته اید و از سهمیه خود بی اطلاع هستید لطفا بارابط ثبت نام استان خود که در جدول شماره 2 ذکر شده تماس حاصل فرمایید . ذکر چند نکته ضروریست گردهم آیی امسال صرفا جنبه آموزشی داشته و شامل پنلهای آموزشی و کارگاههای آموزشی است.

 • روز اول : حضور در اصفهان شرکت در پنلها و کارگاهها
 • روز دوم :نیم روز شرکت در کلاسها و شرکت در تور پیاده سه الی چهار ساعته
 • روز سوم : اختتامیه و نهار از ساعت 9:57دقیقه الی 15

۲.  فقط و فقط راهنمایان کارت دار حق شرکت در جشن را دارند، به همین منظور اسکن کارت راهنما که

تاریخ آن معتبر باشد، می بایست در ضمیمه فرم ثبت نام ارسال شود ، اگر به هر دلیل ظرفیت استان با

راهنمای کارت دار تکمیل نشد، استان می بایست اضافه سهمیه را به ستاد ثبت نام بازگرداند . اولویتدوم به بلدهای محلی تعلق دارد، که هر استان در صورتیکه دوره های بلد محلی در استان تشکیل شدهاست و لوح بلد محلی توسط سازمان میراث برای آنها صادر شده، می تواند نهایتا 2 بلد محلی را ثبت نامنماید و می بایست اسکن لوح بلد محلی را ارسال نماید )توجه فرمایید لوح دوره های معمول راهنمایانبا لوح بلد محلی متفاوت است، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی که لوح خود را هنوز تبدیل به کارت

نکرده اند نمی توانند ثبت نام کنند (

 • · لطفا کارتها را در فرمت JPG اسکن نموده و حجم آنها پایین باشد، سپس شماره فایل اسکن کارت

با شماره ردیف نام فرد در فرم ثبت نام یکی انتخاب شود .به عنوان مثال :" در ردیف ثبت نام شماره

ها به این ترتیب است

- 4 احمد احمدی

- 2 اکبر اکبری

- 0 مریم مریمی

در این حالت نام فایل اسکن کارت برای مریم مریمی 3.JPG است .

 • · در صورتیکه نام فردی در لیست ذکر شده باشد، اما اسکن کارت راهنمای معتبر ضمیمه لیست

نباشد نام فرد خود به خود حذف شده، در وهله اول سهمیه به استان عودت داده خواهد شد، و پساز 24 ساعت در صورت نبود جایگزین سهمیه به متقاضیان کارت دار استانهای دیگر تعلق خواهدگرفت .

 • · به هیچ عنوان کودکان را ثبت نام نکنید و با خود همراه نیاورید، زیرا اتاقها گروهی است و وجود

کودکان موجب مزاحمت برای دیگر هم اتاقیها خواهد شد .

 • · خواهشمند است از ثبت نام افرادی که به هر دلیل در جشنهای سالهای گذشته رفتار مخالف با

شئونات اسلامی و یا اخلاق حرفه ای راهنمایان از خود نشان داده اند خودداری فرمایید .

 • · پیشنهاد می شود استانهای عضو کانون در راستای هرچه فعال تر کردن سایت کانون و امکان شروع

قدرتمند معرفی سایت به عنوان مرجع کاریابی برای همکاران همه شهرهای کشور بزرگمان ضمنمعرفی سایت برای همکارانی که در سایت ثبت نام کرده اند اولویت در نظر گرفته شود .

 1.  در صورتیکه استانی به تعداد سهمیه تعیین شده دارای راهنمای کارت دار نیست ،لطفا از ثبت نام افراد

متفرقه جدا خودداری نموده و سهمیه خالی مانده خود را به ستاد ثبت نام عودت دهد، تا این سهمیهدر اختیار متقاضیان کارت دار استانهای دیگر قرار گیرد .

 1.  پس از اعلام لیست نهایی امکان تغییر افراد ثبت نام شده وجود نخواهد داشت ،مگر این که جنسیت فرد جایگزین با فرد انصراف دهنده یکسان باشد. در این صورت عدم درج اسم فرد جدید در امتیازات و یاجوایز و لوحهای صادره در جشن کاملا به عهده خود فرد بوده و امکان اعتراض وجود ندارد.
 • · در صورت ثبت نام نهایی و واریز مبلغ ثبت نام امکان عودت وجه به هیچ عنوان نخواهد بود و هزینه سوخت خواهد شد.

۵.  پیشنهاد می شود که هر استان 1 تا 2 نفر از سهمیه خود را به خبرنگاران محلی، افرادی که در سازمانبه تشکل راهنمایان خدماتی را ارائه داده اند، اساتید دانشگاه و یا کسانی که صلاح می دانند اختصاصدهند و تحت عنوان مهمان ویژه این افراد را به جشن دعوت نمایند،به همین منظور این افراد با هزینهخود استان دعوت کننده می بایست در جشن حضور یابند و استان اصفهان و یا جشن هزینه آنها راتقبل نخواهد کرد،اما در هنگام اعلام لیست به عنوان مهمان ویژه در قسمت مشخص می شوند، تا درحین برگزاری از خدمات مهمانان ویژه برخوردار شوند . این افراد می بایست توسط نامه رسمی به هیاتمدیره کانون اعلام و تایید شوند .

 • · فعالان و داوطلبانی که در کنوانسیون فعالیت دارند اما هنوز موفق به دریافت کارت راهنمای گردشگری خود نشده اند با تایید انجمن و تایید سرگروه.
 • · بنابراین هر استان در مجموع می تواند نهایتا تا 4 نفر مهمان بدون کارت با خود داشته باشد که باید یکی از شرایط زیر را دارا باشد

*بلد محلی با ارائه کارت یا لوح بلد محلی

*فعال کنوانسیون بارائه تایید از سر گروه محل فعالیت درکنوانسیون و انجمن صنفی استان

*خبرنگار یا مسئول سازمانی۶.  مبلغ وردیه برای گردهم آیی از اصفهان به اصفهان بدون حمل و نقل ۲۲۰ هزار تومان است که هراستان می بایست اعضا را ثبت نام کرده و یکجا به شماره حسابی که در ادامه شیوه نامه خواهد آمدارسال نماید . لطفا از واریز مبلغ به صورت جداگانه خود داری فرمایید، پس از واریز مبلغ تصویر فیشواریزی را نیز به همراه مدارک ارسال کنید .لطفا در شرح سند آورده شود : ورودیه گردهم آیی اصفهان

استان .....)در نقطه چین نام استان خود را ذکر نمایید (

 • · طبق تصویب حاضران در جلسه هماهنگی انجمنهای صنفی کارگری استانهایی که هنوز حق

عضویت خود را پرداخت نکرده اند، علاوه بر مبلغ ورودیه گردهم آیی می بایست حق عضویتخود به مبلغ 500 هزار تومان را در فیش جداگانه ای با شرح سند :حق عضویت انجمن صنفیاستان .... )نام استان خود را ذکر کنید (واریز نمایند . در غیر این صورت ثبت نام ایشان خود بهخود ملغی شده و مبلغ ثبت نام عودت داده خواهد شد .

تاریخ اعتبار حق عضویت برای کلیه استانها از تاریخ واریز تا اسفند ماه 1395 خواهد بود .

  ۷. گرد هم آیی از تاریخ جمعه 30 بهمن 1394 آغاز می شود و در تاریخ 2 اسفند ساعت 15:00 پس از

صرف نهار به پایان می رسد .

 • · شایان ذکر است چنانچه همکارانی تمایل داشته باشند تا در روز پنج شنبه از مسیرها و

تورهای تعریف شده توسط همکاران انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان اصفهان

بهره جویند می توانند مبلغ 270  هزار تومان پرداخت و در فرم ثبت نام در ستون برنامه

سه شب با گذاردن علامت + ذکر نمایند .

 • · چنانچه همکاری به تنهایی بخواهد از برنامه سه شبه استفاده نماید و سایر همکاران

استان از برنامه دو شبه استفاده نمایند، شایان ذکر است که اقامت همکارانی که روز پنجشنبه جدای از استان خود می رسند تا انتها ثابت خواهد بود و امکان تغییر اتاق برای

ایشان امکان پذیر نیست . ممکن است از بقیه همکاران استان خود جدا بمانند .

 • · امکان دریافت اتاقها زودتر از ساعت 17:30 بعد از ظهر جمعه امکان پذیر نیست،

بنابراین همکارانی که اتاق را پیش از ساعت مقرر ورودی در هتلها می خواهند، می

بایست مبلغ برنامه سه شب را واریز نمایند .

۸.  مهلت اعلام لیست نهایی نهایتا تا تاریخ 1394/10/23  4031 است و عدم ارسال لیست تا آن تاریخ به معنی انصراف استان از شرکت در جشن است، لذا ستاد ثبت نام پس از تاریخ 23 دی ماه راسما به تقسیم سهمیه استان میان استانهای متقاضی اقدام خواهد نمود .لذا پیشنهاد می شود به همکاران خود دراستان تاریخ 23 دی را به عنوان آخرین مهلت ثبت نام اعلام فرمایید .

***نکته مهم : لیست و اسکن کارتها را فقط برای رابط ثبت نام خود ارسال کنید .

به دلیل حجم کار گسترده امسال مسئول ارتباط استانهای مختلف برای جمع آوری لیست افرادی غیر ازاینجانب هستند،که در این رابطه ذکر چند نکته ضروری می نماید ۱) از تماسهای مکرر با بنده(خانم مطهر) برای طرح سوالهای مختلف قطعا پرهیز نمایید، رابط شما در صورت امکان به سوالات شما پاسخ خواهد گفت در غیراین صورت در پایان هرروز طی تماس تلفنی و ایمیل اینجانب پاسخ سوالات را به رابط ،و رابط به شما خواهد داد۲) تخصیص سهمیه بیشتر از آنچه به شما اعلام می شود حتی در حد یک نفر نیز امکان پذیر نخواهد بود،بدیهی است در صورت ثبت نام اضافه تر مسئولیت حمل و نقل ،رزرو هتل،وعده های غذایی و ...برعهده استان خواهد بود و فرد اضافه در جشن پذیرفته نخواهد شد۳)ایمیلهای اطلاع رسانی فقط از طرف اینجانب برای شما ارسال خواهد شد، از طریق اس ام اس "لطفا ایمیل خود را چک کنید " از ارسال آنها مطلع خواهید شد، لذا هرگونه ایمیلی که غیر از اینجانب برای شما ارسال شود معتبر نبوده و مسئولیتی در قبال آن پذیرا نیستم،مگر اینکه تفویض اختیار آن مسئله قبلا توسط ایمیلی به شما اطلاع داده شده باشد

۴) از تماس با رابطی غیر از رابط استان خود قطعا و جدا خودداری فرمایید۵) در صورت بروز مشکل با رابطخود لطفا بنده را از طریق تماس تلفنی و یا ایمیل مطلع فرمایید۶)خواهشمند است پس از ارسال هر ایمیلآن را به دقت مطالعه فرموده و پیش از مطالعه ایمیل با رابط و یا اینجانب به منظور اطلاع از محتویات آن

تماس نگیرید ۷)مسئولیت عدم قرائت ایمیلهای اطلاع رسانی بر عهده شما خواهد بود .

 • · لطفا فقط و فقط ایمیلهای درخواست شده را به ایمیل رابط ثبت نام خود ارسال کنید.

۱۱.  برای ثبت نام لطفا فرم ثبت نام پیوست را دانلود فرموده و تمام ستونهای درخواست شده را تکمیلفرمایید . فرم ثبت نام و اسکن کارتها فقط و فقط از طریق ایمیل برای رابط استان ارسال شود، از ارسالنامها به صورت فکس،دستنویس و ... خود داری فرمایید . مهمان ویژه استان را در قسمت توضیحات با بهکار بردن عبارت مهمان ویژه مشخص فرمایید، از هر استان فقط یک لیست ،و فقط از رابط استان

تحویل گرفته می شود، لذا اگر فردی با استان خود هماهنگ نیست لطفا او را به صورت فردی به ماارجاع ندهید . پس از تکمیل فرم و اطلاعات در خواستی آن را برای رابط استان خود که در جدولشماره 2 ایمیل و شماره تماس ایشان ذکر شده ارسال فرمایید .

۱۲. از ثبت نام اعضای انجمنهای صنفی دیگر و همچنین سایر استانها خود داری فرمایید، زیرا این کارممکن است دخالت در امر استانهای دیگر محسوب شود .

*در صورتیکه فردی در استان شما هست که با انجمن توافق ندارد و احتمال می دهید که از طریق

استان دیگری ثبت نام نماید، نام آن شخص را در ایمیلی جداگانه تحت عنوان لیست سیاه ذکر نمایید تا در لیست استانها چک شود و ثبت نام فرد و شرکت او ملغی اعلام شود .

۱۳. در صورتیکه به هر دلیل در میانه کار امکان پیگیری مسائل برای شما وجود نداشت نماینده جدید

استان خود را طی ایمیلی که محتوی،نام،شماره موبایل و ایمیل نماینده است به بنده معرفی فرمایید .

۱۴. همراه داشتن و الصاق کارت راهنما در سه روز گردهم آیی الزامی است

۱۵. لطفا در صورت ارسال هرگونه ایمیل به اینجانب موضوع را jashn 94 بنویسید .

۱۶. به دلیل گستردگی کار لطفا و اکیدا از تماس با همکاران اصفهانی خود داری فرمایید .

۱۷. لطفا مشخصات راهنمای نمونه استان خود را که باید دارای شرایط زیر باشد، همراه با فرم ثبت نام در

فرم جداگانه خود وارد و ارسال نمایید

الف (دارای کارت راهنمای گردشگری معتبر باشد

ب (در سالهای گذشته به عنوان راهنمای نمونه اعلام نشده باشند

با تشکر

سیده مهسا مطهر

دبیر کانون انجمنهای صنفی راهنمایان سراسر کشور __

محمد جعفری|
10/16/1394 11:36:49 ب.ظ